Nieuws en Pers Pers Unilever koopt eigen preferente aandelen terug van a.s.r.
Pers Utrecht 09 augustus 2017 08:07 EU/Amsterdam

Unilever koopt eigen preferente aandelen terug van a.s.r.

Unilever en a.s.r. zijn overeengekomen dat Unilever de 6% cumulatief preferente aandelen Unilever N.V. die a.s.r. in bezit heeft, terugkoopt voor circa € 142 miljoen via een openbaar bod. Deze aandelen vertegenwoordigen een stemrecht van circa 5,5% in Unilever N.V.

De transactie vindt plaats op verzoek van Unilever. De transactie wordt naar verwachting in het vierde kwartaal van 2017 afgerond en heeft een positieve impact van circa € 118 miljoen op het IFRS netto resultaat van a.s.r. De opbrengst van de transactie is geen onderdeel van het operationeel resultaat. De opbrengst zal door a.s.r. worden herbelegd.

a.s.r. bezit momenteel tevens een belang van minder dan 1% in Unilever N.V. middels gewone aandelen. Deze gewone aandelen zijn geen onderdeel van bovengenoemde transactie.

Financiële resultaten asr vermogensbeheer
Gerelateerde berichten